top of page
IMG_1738 copy.jpg

Newborn fotenie - fotenie novorodencov

 

Kedy a kde sa to fotí?

Najideálnejší čas na fotenie novorodeniatka je čo najskôr po prepustení maminky a bábätka z nemocnice, ideálne medzi 5-9tym dňom, maximálne však do 14-teho dňa od narodenia. Akonáhle sú bábätká staršie, už je podstatne ťažšie ich ukľudniť, správne napolohovať, dať "do uzlíčka", už nie sú tak spavé a taktiež sú si už viac vedomé svojich pohybov a diania okolo seba, začínajú sa objavovať aj prvé koliky či seboroická dermatitída. Bábätko by nám už nevydržalo 1-3 hodinové fotenie. Novorodenecké fotenie prebieha v mojom štúdiu v Liptovskom Jáne vždy v doobedných hodinách. Adresu štúdia nájdete v sekcii kontakt.

Ako sa objednám na newborn fotenie?

V prípade záujmu o fotenie novorodeniatka ma môže maminka kontaktovať už počas tehotenstva - ja si poznačím predbežný termín pôrodu a akonáhle vás prepustia z nemocnice s vaším novučičkým bábätkom zavoláte mi a vtedy dohodneme presný dátum a čas fotenia tak, aby sme všetko stihli idálne do 5-9teho dňom od narodenia.

Videla som krásnu fotku na internete, spravíte ju aj s mojim bábätkom?

Toto je vec, ktorú žiaľ nikdy nikomu nezagarantujem. Ak sa vám vyslovene páči niektorá z mojich fotiek - veselo mi prepošlite 2-3 z MOJEJ WEB stránky a ja sa pokúsim o niečo podobné aj s vašim bábätkom. Pekne vás prosím neposielajte mi tvorbu iných fotografov ako inšpiráciu - nebudem ju replikovať. Mám svoj štýl a postupnosť fotenia ktorého sa držím. Fotím autenticky, naturálne, neštylizujem bábätka do im neprirodzených polôh. Každé bábätko je iné a jedinečné, jedno môže ísť do niektorej z polôh úplne jednoducho, pre druhé by to mohlo byť obtiažnejšie. Jedno mi bude spať tvrdo počas celej doby fotenia, iné sa zobudí aj keď mu pohnem prstom. :) Mojou prioritou je komfort a bezpečnosť vášho bábätka, a preto vyberám len polohy pre neho komfortné a celé fotenie aj jeho priebeh prispôsobujem práve vášmu dieťatku. 

 

Ako dlho trvá fotenie novorodencov?

Novorodenecké fotenie trvá cca 2 hodiny, v komplikovanejších prípadoch sa to môže časovo pretiahnuť na 3-4hodiny, ale ak ide všetko dobre, sme hotoví do dvoch hodín. Všetko záleží od bábätka ako aj balíčka, ktorý si vyberiete. Časovo sa ráta už aj s kojením, uspávaním bábätka, jeho prebaľovaním, polohovaním atď. 

 

Treba si doniesť rekvizity?

Nie. Rekvizity nepoužívam. Mám svoj vlastný štýl fotenia a vybavenie na to potrebné, preto nemusíte nosiť žiadne rekvizity.

Akým štýlom teda fotím?

Bábätká fotím autentickým, naturálnym, veľmi čistým a jednoduchým štýlom. Je to pre nich tá najprirodzenejšia a najpohodlnejšia forma fotenia. Ukážky tohoto fotenia nájdete v sekcii newborn na mojej stránke. V jednoduchosti je krása a krásnu jednoduchosť nájdete v celej mojej tvorbe.

Čo si priniesť na fotenie?:

  • prosím obliecť bábätko do jednoduchého bieleho bodinka (jeho najspodnejšia vrstva oblečenia)

  • jednorázové prebaľovacie podložky - aspoň 1-2 kusy (používame ich pod beanbagovú látku na fotenie a pri prebaľovaní)

  • mliečko alebo príkrm (ak maminka nekojí, alebo ešte nemá dobre rozbehnuté mliečko a musí prikrmovať) 

  • náhradné plienočky

  • vlhčené baby obrúsky

  • cumlík ak ho používate - pomôže pri fotení

  • pár bavlnených plienok

  • oblečenie na prezlečenie v prípade nehody (aj pre mamku a ocka)

  • sáčky na špinavé plienočky

  • malý snack ak by ste vyhladli 

Odfotím počas novorodeneckého fotenia aj rodičov, alebo súrodencov bábätka?

Samozrejme. Veď ktorá mamina by nechcela mať spoločnú fotografiu svojich detičiek. Jediné, čo by som však poprosila, je priniesť súrodenca na fotenie až ku koncu fotenia, nakoľko 1-2 hodinky sa budeme venovať len bábätku a sedieť v tichosti vo vyhriatej miestnosti nie je zrovna to, čo by malé detičky túžili robiť.

Čo na seba?

Niečo jemné, naturálne, ak fotíme celú rodinku (mamka, ocko, súrodenci) spolu s bábätkom - odporúčam farebne sa zladiť - jemné tóny a maximálne 2 farby a jej odtiene. Pribaľte si prosím na tento záber niečo ideálne bledších farieb - bielou, šedou, alebo čiernou nepokazíte nič. Stále platí, že v jednoduchosti je krása  - jednoduché šaty, blúzka, tielko, tričko, bez nápisov či potlače. Ak nič také v šatníku nemáte, nezúfajte, pár základných outfitov pre maminky ako aj ockov mám aj ja. 

Nakoľko novorodenecké fotenie prebieha vo vyhriatom priestore, odporúčam maminkám obliecť si niečo ľahšie - verte mi, bude vám teplo :)

Čo s vizážou maminky? 

Vizážistické služby vám viem ponúknuť priamo v mojom štúdiu, no je potrebné si ich zabookovať vopred. Cena líčenia je 30 Eur, v prípade záujmu aj o úpravu vláskov - ich natočenie na väčšie vlny je cena 35 Eur. 

Predpríprava

Keďže chceme bábätko počas newborn fotenia ideálne spavé, udržte ho prosím hore pred vaším fotením, ak je to možné.  Pozor na stravu, snažte sa nekonzumovať veci ktoré by spôsobili bábätku bolesti bruška, vetry, odporúčam taktiež eliminovať kávu v deň fotenia. Ak je to možné, nakojte ho u mňa v štúdiu skôr ako začneme, nie doma. Ak sa dá, prosím odstrániť meno a nemocničné číslo z kože bábätka. Kedže bábätko budeme vyzliekať, prosím, oblečte ho do oblečenia, ktoré sa ľahko vyzlieka a nebude mu tesné - pred fotením jemne povoľte plienočku. Ak máte obľúbenú farbu v ktorej chcete fotiť, prosím,  dajte mi vedieť vopred aby som si vedela pripraviť set-up na fotenie podľa vašich obľúbených farieb. Môžete mi taktiež zaslať zábery z mojej tvorby ktoré sa vám páčili, alebo vás oslovili - aby som mala lepšiu predstavu o vašom vkuse a čo pripraviť na fotenie vášho bábätka. 

For more information feel free to contact me

Jana Eviakova Photography

Pod Secnom 426

Liptovsky Jan

03203

info@janaeviakova.com

Tel: 00421 907 046506

Facebook: @janaeviakovaphotography

Success! Message received.

bottom of page