top of page

Rodinné fotenie

Ako dlho to trvá?

Rodinné fotenie trvá cca 1-1,5 hodiny, aj pri bábätkách sa snažím stihnúť fotenie do hodinky, nakoľko prehnaná stimulácia im nerobí veľmi dobre.

 

Ako sa objednám?

V prípade záujmu o fotenie ma môžete kontaktovať telefonicky na 0907 046 506, emailom, alebo cez moju facebookovú stránku Jana Eviakova Photography. Termín je potrebné booknúť aspoň 1-3 mesiace vopred.

Ako sa obliecť?

Na fotenie odporúčam farebne sa zladiť. Pre interiér sú ideálne jemnučké odtiene - biele, naturálne, v maximálne dvoch farbách. Môj štýl fotenia je jednoduchý, čistý a nadčasový - nepoužívam veľa hračiek, či doplnkov na fotenie - chcem zachytiť vás ako rodinu pri mojkaní, šteklení, jašení sa... bez zbytočných rušivých elementov. Je vhodné eliminovať nápisy na oblečení a divokú potlač. Voľte skôr niečo jednoduchšie, jemnejšie,  jednofarebné so zaujímavou textúrou - aby ste na fotografiách vynikli vy a vaše deti a nie váš odev. Ak fotíme v štúdiu, krásne kombinácie sú tie najjednoduchšie - pre ženy jednoduché ležérne šaty, biela ležérna košeľa, blúzka, tielko, tričko, aj vyťahaný sveter má svoje čaro :) Muži sú skvelý v bielych alebo svetlošedých nátelníkoch, alebo aj klasických tričkách. V jednoduchosti je krása a to platí ako pre dospelých, tak aj pre tých najmenších. Pre detičky menšie ako 2 roky by som volila jednuduché biele bodinko, často ich fotím aj polonahých len v plienočke. Ak fotíme v prírode, nebojte sa farieb, ale opäť platí pravidlo 2-3 farby max s elimináciou flitrov, nápisov, divokých vzorov či potlače. Káro, bodky a prúžky su OK. 

Ja sa nerada pozerám do foťáka, čo s tým?

SKVELÉ! Nič viac si ani nemôžem priať...ako fotografka milujem zachytávať emócie, tie, ktoré sú medzi vami, nie tie, ktoré vykúzlite s vytočenou hlavou foťák. Pre mňa je najkrajšie, keď ste sami sebou, keď sa počas fotenia venujete práve jeden druhému a vaším deťom. Tak ako reakciami, či úsmevmi, práve tak aj pohľadom. Ja vám pomôžem s pózami, v ktorých budete vyzerať celistvo a pekne ako rodinka, no zvyšok už nechám na vás. Bláznite sa, tulkajte sa, šteklite sa, čítajte si spolu... robte čokoľvek, čo je vám blízke. Len tak zachytím to pravé, nefalšované... čo je medzi vami :)

 

 

Aké sú vhodné obdobia na fotenie detičiek?

Bábätká majú niekoľko neopakovateľne úžasných obdodí - to najkrehkejšie je NEWBORN fotenie, ktoré fotím ideálne do 14-teho dňa od narodenia, potom nasleduje obdobie okolo 3mesiacov, kde sa prejavujú prvé spontánne úsmevy a bábätko nám krásne reaguje na rôzne podnety. Medzi 6-9mes (individuálne) nasleduje moja obľúbená SITTER SESSION - je to obdobie, kedy bábätko už samostatne sedí, ale ešte nelozí - je to jedno z najroztomilejších období, ktoré určite rodičom odporúčam zachytiť. No a naše milestones obdobia končíme 1 rokom, kde veľmi rada robím CAKE SMASH fotenie.

 

Aké množstvo fotografií dostanem?

Mám 4 rôzne balíčky fotografií, 10, 15, 20 a 30 fotkový. Samozrejme je možnosť zakúpiť fotografie aj nad rámec balíčka. Fotografie na úpravu si vyberie klient sám z nafotených záberov, ktoré mu zašlem k nahliadnutiu v uzamknutom albume. Neupravené fotografie neposkytujem. 

Aká je doba úpravy fotografií?

Individuálne, cca 8-12 týždňov, v zimných mesiacoch to môže byť kratšie.

Mám záujem o tehotenské fotenie, kedy je na to najvhodnejší čas?

Ideálne medzi 31-34 týždňom tehotenstva. 

 

Kde zoženiem šaty na tehotenské fotenie?

Zopár šiat na tehotenské fotenie ako aj svetrov mám k zapožičaniu aj ja. 

Čo s vizážou? 

Vizážistické služby vám viem ponúknuť priamo v mojom štúdiu, no je potrebné si ich zabookovať vopred. Cena líčenia je 30 Eur, v prípade záujmu o úpravu vláskov - ich natočenie na väčšie vlny je cena 35 Eur. 

Kde sa bude fotiť?

Nakoľko bývam na Liptove - je potrebné na fotenie pricestovať za mnou. Moje štúdio je taktiež v Liptovskom Jáne. Ak fotíme exteriér, to najčastejšie fotievam v Liptovskom Mikuláši a jeho okolí.

Aká je cena fotenia?

Kompletný cenník rodinného fotenia nájdete v sekcii family cenník. 

For more information feel free to contact me

Jana Eviakova Photography

Pod Secnom 426

Liptovsky Jan

03203

info@janaeviakova.com

Tel: 00421 907 046506

Facebook: @janaeviakovaphotography

Success! Message received.

bottom of page